Amsterdamas

Olandijos sostinė Amsterdamas-didžiausias šalies miestas, įsikūręs valstybės vakaruose.

Ji  įeina į Randštadt miestų kompleksą ir yra šeštas, pagal dydį, metropolis Europoje.  Miesto pavadinimas kilęs nuo upės Amstel. Tai finansinis ir kultūrinis Nyderlandų centras, jame 7 iš 500 stambiausių pasaulio kompanijų, tame tarpe Philips ir ING. Kasmet miestą aplanko apie 4,2 milijono turistų. Miestas suskirstytas į 7 rajonus: Centre, Noord, Zuidoost, Zuid, Oost, Nieuw-West ir West.
Amsterdamą pasiekti galite oro linijomis, traukiniais ar autobusais. Skryžiai į Amsterdamą rengiami ir iš Lietuvos.

Pačiame mieste galite pasinaudoti visuomeniniu transportu, Kuris susideda iš 4 metro linijų, 16 tramvajų linijų ir 30 autobusų maršrutų. Maršrutų žemėlapius rasite municipaliteto transporto kompanijos GVB tinklapyje. Apmokėjimas vykdomas elektronine kortele OV-chipkaart, kuri galioja visoms transporto rūšims, o įsigyti galima  GVB kioskuose „Tickets&Info“, kasose, bilietų automatuose. Vienkartines korteles galite įsigyti tiesiog pas vairuotoją, bet jos brangesnės. Kelionei galite pasinaudoti ir taksi. Įsėdimo kaina apie 3-4 EUR ir kiekvienas kilometras apie 2 EUR. Tik atminkite, kad stabdyti gatvėje taksi nepriimta, todėl geriausiai yra išsikviesti telefonu.

Galite pasinaudoti ir gana populiaria transporto priemone Amsterdame- dviračiu. Dviračių nuoma užsiima kompanija MacBike. Nuomos punktai išsidėstę miesto centre, o pagrindiniai rendasi   Amsterdam Central Station ir Leidseplein. Dviračio nuoma dienai kainuoja apie 10-13 EUR, 2,5 EUR draudimo mokestis, ir reikia palikti apie 40-50EUR užstatą.

Galite išsinuomoti automobilį, bet tai gana brangu ir nepatogu.

Po Amsterdamą važinėja ir ekskursiniai autobusai bei maršrutinės taksi. Kelionėms po Amsterdamą galite įsigyti bilietus „All Amsterdam“, „I Amsterdam“ ar „Amsterdam Pass“, kurie suteikia ne tik teisę važiuoti visuomeniniu transportu, bet ir nemokamus įėjimus į daugelį muziejų, bei įvairiausių nuolaidų parduotuvėse ar kavinėse.