Į miesto centrą nevažiuokite automobiliu.
Parkavimas Amsterdamo centre brangus. Be to, dažnai tiesiog sudėtinga rasti laisvą vietą. Specialios tarnybos akylai stebi vairuotojus ir be gailesčio baudžia pažeidėjus. Jei pastatysite automobilį ir pamėginsite „greitai nubėgti su reikalais“ nemokėję už stovėjimą, grįžus jūsų jau lauks 67 eurų bauda. Mašinos ratai blokuojami. Jei bauda nesumokama per parą, ji padvigubėja.
Nevažiuokite tramvajumi be bilieto
Važiuodami Amsterdamo visuomeniniu transportu naudokite strippenkaart talonus. Tai panašūs bilietai kaip ir pas mus, kuriuos būtina atžymėti įlipus į tramvajų ar autobusą. Atkreipkite dėmesį ir į kelionės trukmę. Tiksliau į zonų, pro kurias jums teks pravažiuoti, skaičių. Strippenkaart geriau pirkti iš anksto, spaudos kioskuose ar stotyse. Bilietus parduoda ir vairuotojai, tačiau jie brangesni nei spaudos kioske. Bauda už kelionę zuikiu 60 eurų.
Nestovėkite ant dviračių takų
Amsterdame dviratininkai retai kada traukiasi iš kelio pėstiesiems. Geriau nesimaišykite po piliečių, energingai minančių pedalus, ratais. Jie nuolat kažkur skuba. Todėl nevėplinėkite, o kai tik išgirsite dviračio skambutį, skubiai traukitės į šalį.
Naktimis neslampinėkite šiuose rajonuose:
Nieuwendijk , pietinė Zeedijk dalis ir Damrak. Tai nėra pačios saugiausios miesto vietos. Kai neteksite piniginės ir kelionės dokumentų, visa romantika, kurią teikia naktiniai pasivaikščiojimai, negrįžtamai išgaruos.
Nerūkykite traukiniuose ir geležinkelio stotyse.
2004 m. rūkymas traukiniuose ir stotyse uždraustas. Jei negalite iškęsti be dūmo, ieškokite specialių tam skirtų zonų. Už rūkymą draudžiamoje vietoje bauda 25 eurai. Už ant perono numestą nuorūką sumokėsite 40 eurų.
Viešose vietose nerūkykite žolės.
Svaiginti leidžiama tik specialiai tam skirtuose kofe šopuose.