Amsterdamo gyventojai

Jei bet kurio europiečio paprašysite apibūdinti Amsterdamo, Olandijos sostinės, gyventojus, išgirsite panašius atsakymus: tai šiek išprotėję, tačiau laisvi ir nekompleksuoti žmonės, tačiau tai atsakingi darbuotojai. Olandai abiem kojom tvirtai stovi ant žemės ir padebesiais lakioja nebent sėdėdami savo kofešopuose.

Be to, jie labai praktiškai ir puikūs verslininkai. Iš kitos pusės, europiečiai mėgsta pasišaipyti iš olandų gyvenimo būdų. Nors Amsterdamas pramogų sostinė, tačiau vietiniai linksmybes palieka turistams. Čia įprasta vakarieniauti 5-6 valandą vakaro ir dešimtą jau gulėti lovoje. Vaikai guldomi iš karto po vakarienės, nes „rytoj į mokyklą“. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad keliasi olandai anksti.

Olandai, būdami praktiškais žmonėmis, negarsėja kaip kulinarai. Jie valgo palyginti daug sumuštinių ir išgeria milžiniškus kiekius pieno.

Jau minėjome, kad Olandai puikūs verslininkai, vieni iš apsukriausių Europoje. Praktiškai visi kalba angliškai – to išmoksta dar mokykloje dėl puikios švietimo sistemos. Mokydamiesi jie įpranta ir palyginti daug sportuoti. Neveltui tas pats Amsterdamas garsėja savo dviratininkais ir dviračių takais.