Išpuoliai peiliu Londone: kaip apsisaugoti turistui?

Per pastaruosius kelerius metus Londone pastebimai padaugėjo išpuolių, kuomet naudojami peiliai, mačetės ir kiti durtiniai ginklai. Todėl daugeliui žmonių kyla klausimas, ar vis dar saugu keliauti į Londoną? Trumpas atsakymas yra „taip“, Londonas vis dar yra saugi vieta apsilankyti. Tačiau, yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad netaptumėte nusikaltimo peiliu auka.

Kas lemia išpuolių peiliai padidėjimą?

Yra gana daug veiksnių, dėl kurių Londone padaugėjo nusikaltimų panaudojant peilius. Jie apima:

– Ekonominis nuosmukis: ne paslaptis, kad dėl visame pasaulyje prasidėjusio ekonomikos nuosmukio daugelis žmonių neteko darbo. Tai padidino skurdą ir neviltį, o tai gali paskatinti smurtą.

– Įvestos taupymo priemonės: Vyriausybės įgyvendintos taupymo priemonės, skirtos kovoti su energetikos ir maisto krizėmis ypač skaudžiai paveikė jaunimą. Jiems liko mažiau galimybių ir veiklos pasirinkimo, o tai gali sukelti nusivylimą ir pyktį.

– Nelegali prekyba narkotikais: manoma, kad nelegali prekyba narkotikais yra viena iš pagrindinių nusikaltimų naudojant durtinius ginklus Londone priežasčių. Nelegalių narkotikų prieinamumas išaugo, o kaina išliko stabili arba net sumažėjo. Tai reiškia, kad narkotines medžiagas vartojančių žmonių yra daugiau, o tai privedė prie smurto, nes žmonės kovoja dėl įtakos zonų ar pinigų.

– Gaujos: manoma, kad gaujos taip pat atsakingos už daugybę išpuolių peiliai Londone. Daugeliu atvejų žmonės nešiojasi peilius, kad apsisaugotų nuo konkuruojančių gaujų atstovų ar atsitiktinių užpuolikų. Tačiau, dėl to į kryžminę ugnį gali patekti ir nekalti žmonės.

Kaip turistai gali apsisaugoti nuo šių išpuolių?

Norėdami netapti nusikaltimo peiliu auka, galite atlikti kelis be galo paprastus veiksmus, kurie nepareikalaus nieko ypatingo:

– Venkite vietų, kurios žinomos kaip prekyba narkotikais ar gaujų veikla. Jei nesate tikri, kurių vietų vengti, paklauskite viešbučio personalo ar policijos pareigūno patarimo.

– Visada žinokite aplinką ir pasitikėkite savo instinktais – jei kažkas negerai, eikite šalin arba kvieskite pagalbą.

– Jei matote, kad kažkas nešiojasi peilį, nesiartinkite prie jo ir nebandykite jo prakalbinti – verčiau nedelsdami skambinkite policijai 999 (arba 112 iš mobiliojo telefono).

– Taip pat gali būti naudinga turėti asmeninį signalizatorių, nes bus lengviau pritraukti dėmesį, jei jus užpuola.

– Galiausiai, atminkite, kad dauguma Londono žmonių tiesiog gyvena kasdieniame gyvenime ir nekelia jokios grėsmės. Neleiskite kelių nusikaltėlių veiksmams sugadinti jūsų kelionės – mėgaukitės laisvalaikiu šiame puikiame mieste!

Nors pastaraisiais metais padaugėjo išpuolių naudojant peilius, Londonas vis dar yra saugi vieta apsilankyti. Yra keletas paprastų žingsnių, kurių galite imtis norėdami apsisaugoti. Kaip jau minėta,  pavyzdžiui, naudinga būtų žinoti kokia aplinka jus supa. Ir aišku – vengti zonų, pasižyminčių kaip vietomis, kur užsiimama prekyba narkotikais ar vykdoma kita su gaujomis ir organizuotu nusikalstamumu siejama veikla.

Šaltinis: https://www.paskolosisiskolinusiems.lt