Kodėl keliauti po Europą automobiliu yra geriausias būdas pamatyti žemyną

Europa yra žemynas, turintis tiek daug ką pasiūlyti keliautojams. Nuo žavių Prancūzijos kaimų iki nuostabių Ispanijos paplūdimių – kiekvienas ras kažką! O kas gali būti geriau nei visa tai pamatyti keliaujant automobiliu? Kokie gi privalumai ir trūkumai keliaujant nuosavu automobiliu – aptariame žemiau.

Jūs kontroliuojate savo maršrutą

Vienas geriausių dalykų keliaujant automobiliu yra tai, kad jūs patys kontroliuojate savo maršrutą. Norite praleisti dar vieną dieną tame mielame miestelyje, per kurį ką tik važiavote? Jokių problemų! Ar norite apvažiuoti tą pilį, apie kurią ką tik skaitėte? Pirmyn! Kai jūsų neriboja traukinių tvarkaraščiai ar autobusų maršrutai, tikrai galite pamatyti ir padaryti viską, ko norite būtent savo norimu tempu.

Galite sutaupyti pinigų

Kitas puikus dalykas keliaujant po Europą automobiliu yra tai, kad iš tikrųjų galite sutaupyti pinigų keliavimo išlaidoms. Jei keliaujate viešuoju transportu arba nuomojatės automobilį, didelė tikimybė, kad kelionės metu sumokėsite nemažą sumą. Tačiau, jei vairuojate savo automobilį, šios išlaidos gerokai sumažėja. Žinoma, vis tiek turėsite mokėti už kurą, bet tai yra daug pigiau nei mokėti už autobuso ar traukinio bilietus kiekvieną kartą, kai norite kur nors keliauti. Be to, jei keliaujate su grupe, galimybė sėsti į vieną automobilį, o ne išsinuomoti kelias transporto priemones, gali dar labiau sumažinti keliavimo išlaidas.

Pamatysite daugiau nei keliaujant kitais būdais

Kai jūsų neriboja viešojo transporto tvarkaraščiai, galite pamatyti daug daugiau Europos nei įprastai. Įsivaizduokite, kad galėtumėte pabusti kiekvieną dieną nuspręsti, kurį nuostabų Europos miestą ar miestelį norėtumėte apžiūrėti toliau. Štai toks yra kelionių po Europą automobiliu grožis – nereikia planuoti savo maršruto kelis mėnesius iš anksto, nes planus galite pakeisti bet kada!

Kaip matote, yra daug puikių priežasčių apsvarstyti galimybę keliauti po Europą automobiliu. Jūs patys valdysite savo maršrutą, sutaupysite pinigų keliavimo išlaidoms ir pamatysite daugiau, nei matytumėte keliaujant viešuoju transportu.

Kokie minusai keliaujant automobiliu po Europą?

Kalbant apie keliones, kiekvienas transportavimo būdas turi privalumų ir trūkumų. Pavyzdžiui, skrydis dažnai yra greičiausias būdas keliauti, tačiau tai gali būti brangu ir sukelti stresą. Kelionė automobiliu gali būti puikus būdas apžiūrėti lankytinas vietas niekur neskubant, tačiau tai taip pat gali būti ne visai patogu.

Vienas didžiausių kelionių automobiliu trūkumų yra kaina. Jūs turite mokėti ne tik už kurą, bet ir už tokius dalykus kaip automobilių stovėjimo aikštelė, draudimo mokesčiai ir t.t. Be to, keliaujant didelius atstumus gali tekti dažniau prižiūrėti automobilį, tad apsilankymas automobilių servisuose gali patuštinti piniginę, jeigu transportas iš anksto nebus paruoštas ilgiems atstumams. Kai kuriais atvejais dėl gedimų gali prireikti netgi skolintis pinigų. Mat, ilgas keliones atlaiko toli gražu ne visi automobiliai, o tai ypač liečia būtent senus. Tad, yra tikimybė, kad keliavimo metu jums bus aktualūs greitieji kreditai internetu, nes kai kurių gedimų šalinimui gali prireikti didesnių sumų.

Kitas kelionių automobiliu minusas yra tas, kad gali būti labai sudėtinga važinėti nepažįstamoje teritorijoje. Tai ypač aktualu, jei nekalbate vietine kalba. Galiausiai, kelionė automobiliu gali būti labai varginanti, ypač jei per vieną dieną vairuojate daug ir vieni patys. Jei nesate prie to pripratę, visas laikas už vairo gali pakenkti jūsų energijos lygiui. Nėra malonu mėgautis kelione, kai esi nuolatos pavargęs.

Apskritai kelionė automobiliu turi ir privalumų, ir minusų. Nors tai gali būti puikus būdas pamatyti Europą neskubant, prieš pradedant kelionę svarbu pasverti išlaidas ir visus kylančius pasiruošimo iššūkius.